ATA Freight Gümrük Müşavirliği, Türkiye’de “İlk 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu” listelerine giren firmalar ile uluslararası firmalarında dahil olduğu çok sayıda firmaya; tecrübeli ve uzman çalışanları ilehizmet vermektedir.

HAKKIMIZDA

ATA Freight Gümrük Müşavirliği, global merkezi New York da bulunan ATA şirketler grubunun üyesidir. 4458 sayılı Gümrük kanunu ve buna bağlı ikincil düzenlemeler çerçevesinde müşterilerine Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık konusunda hizmet vermektedir. Türkiye Gümrük Bölgesi içerisinde bulunan tüm gümrük müdürlükleri, gümrükleme işlemleri esnasında alınması gereken belge ve izin mercileri ile tüm elektronik alt yapısını tamamlamıştır.

Şirket, alanlarında tecrübeli ve yeniliğe açık idari kadro ve genç personele sahiptir. İstanbul genel merkez ofisi dışında, Atatürk havaalanı, Ambarlı liman ofisi ve Derince gibi stratejik noktalarda yardımcı ofisleri bulunmaktadır. ATA Freight Gümrük Müşavirliği, hizmetlerini, yasaların izin verdiği ölçüde çağdaş, lisanslı profesyoneller tarafından kurum içinde yürütmektedir.

Türkiye’de “İlk 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu” listelerine giren firmalar ile uluslararası firmalarında dahil olduğu çok sayıda firmaya; tecrübeli ve uzman çalışanları ile hizmet vermektedir.

Firmamızın sağladığı, gümrük muayenesi, sınıflandırma ve değerleme uzmanlığı, özelleştirilmiş yönetim raporları, gümrüğe verilen teminat mektubu taahhüdü, kapsamlı gümrük müşavirliği gibi servisler, hizmet hattının başlıca kalemlerini oluşturmaktadır.

ATA Freight Gümrük Müşavirliği olarak, üyesi olduğumuz İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği’ nin ‘’Etik Beyannamesini’’ imzalayarak sektörümüzün etik yasalarına uymayı taahhüt etmekteyiz.

Uluslararası standartlarda, en yüksek kalite ile gümrük hizmetlerini sürdürmeyi ilke edinmiş olan ATA Freight Gümrük Müşavirliği, çevreyi koruyup geliştirmeyi, kirliliği önlemeyi, kaynakları verimli kullanmayı şirket politikası olarak benimsemektedir.